Sıkça Sorulan Sorular

1Pasta Patlatma için ekstra ücret alıyor musunuz?
Hayır! Şimdilik Almıyoruz.
2Yenidoğan Çekimlerini kaç güne/aya kadar yapıyorsunuz?
6-10 günlük oldukları süreç en ideal dönemdir, o yüzdendir ki doğumdan evvel mutlaka randevu alınız :)
3Çekimlerde kullanılan kostümler/kıyafetler size mi ait?
Evet tüm aksesuar ve kostümleri biz temin ediyoruz. Tamamı tek kullanımlıktır, Bebeğin üstünden çıkar ve çekim biter bitmez yıkanmaya giderler. Eğer ki özel tasarım bir kostümünüz var ise ve onunla bebeğinizin hatırarı olsun isterseniz yanınızda getirebilirsiniz zengin konsept içeriğimizle uyumlandırabiliriz.
4Kaç konsept uyguluyorsunuz?
Bir albüm için 5 konsept uyguluyoruz fakat bu sayı bebeğin durumuna göre değişkenlik gösteriyor, genelde 4. konseptten sonra bebekler bizi bırakıyor ;)
5Benim bebeğim durmaz / çok hareketli / ağlıyor hep vb. gibi durumlarda ne yaparız?
Genelde çoğu anne/babanın kaygıları bu yönde ;) evvela pozitif düşünüyoruz sonrası çorap söküğü, çünkü ben her gelen aileme önce iyi düşüncelerimi, tüm pozitifliğimi yolluyorum, güler yüzle karşılayıp güler yüzle uğurluyorum. Sonrası ie stüdyoma girer girmez bebekleri küçük bir top havuzu ve bir sürü oyuncakla karşılıyoruz ve hemen çekime başlamak yerine ortama ve bana(fotoğrafçıya) alışması için bebeğe zaman tanıyoruz sonra ağır ağır çekime başlıyoruz, bazı durumlar tecrübe tabi ki asla durmaz diyen ailelerim şaşkınlık içinde çok ayrıldı stüdyomuzdan :)

Aksi durumlar ile karşılaşmadık mı? Elbette oldu fakat sakin kalıp halk tabiri ile suyuna gittik hep sonuç çoğunlukla başarılı oldu (eğer ki çok ekstrem bir durum yoksa) Gelmeden evvel ailelerden yapmasını talep ettiğim bazı şeyler olabiliyor eğer bunlar tamamsa her şey yolunda demektir.
6Stüdyonuz sıcak mı? Bebeğim/çocuğum üşür mü?
Evet çok sıcak, hatta o kadar ki kışları arka odaların camlarını açıp çekim aralarında kolaylıkla havalandırabiliyoruz.
7Olur da gelemezsek aksi bir durum olursa çekimi erteleyebilir miyiz?
İnsanız sonuçta sizin için aksi bir durum olabilir, bizim için aksi bir durum olabilir erteleriz tabi ki randevunuzu birbirimize kolaylık sağlarız sonuçta işimiz bebeklerle.
8Dijitalleri veriyor musunuz?
Evet albüm yaptığımızda çekilen tüm fotoğrafları dvd ile teslim ediyoruz, harici bellek bırakırsanız ona da atıyoruz, paketlerimizin içinde sadece dijital olarak alma seçeneği de mevcut.
9Evimizde çekim için gelir misiniz?
Öncelikle şunu belirtmeliyim, aksesuar içeriğim konusunda çok iddialıyım, eğer stüdyomuza gelirseniz çekim için alternatif çoğalacak ben evinize gelirsem taşıyabileceklerim kısıtlı olacak ama yine de gelir misiniz derseniz? Elbette gelirim.

Bu konudaki diğer bir durum ise şu evinizin ışığı ve genişliği nasıl? Çok büyük bir eviniz vardır ve güneş alıyordur gelip rahatça sahnemi kurup çekim yapabiliyorum fakat hepimizin hayat akışı farklı evin eşyaları, düzeni yani stüdyo kadar uygun ortam olmayabiliyor yine de gelir misiniz derseniz? Elbette gelirim :)
10Şehir dışına geliyor musunuz çekim için?
Evet gidip çekimler yapıyorum (Bir üstteki soru-cevap kısmını mutlaka okuyunuz)
11Özel gün kutlamalarımız için meka/evlere geliyor musunuz?
Evet geliyoruz ve bir güzel kaydedip size çektiğimiz tüm fotoğrafları teslim ediyoruz.
12Kısa Film (klip) çekimleri yapıyor musunuz?
Evet yapıyoruz, hem de çok güzel yapıyoruz ;) Son teknoloji ekipmanlar ile harika klipler sunup anılarınızı ölümsüzleştiriyoruz.
13Stüdyonuzu görmeye / tanışmaya gelebilir miyim?
Elbette gelebilirsiniz :) Fakat görüşme randevusu alarak, eğer ki stüdyomda çekim varsa bir başka aileyi aynı anda almak taraftarı değilim bebekler çok hassas sonuçta etkilenebilirler.
14Stüdyonuz ve kostüm/kıyafetlerin hijyeni konusunda size güvenebilir miyiz?
Stüdyomuz eviniz gibi, kostüm/kıyafetlerimiz tek kullanımlıktır, asla ikinci bebek giyemez, bebeğin üstünden çıkar çekimi biter kıyafetler doğru yıkanmaya gider, ütülenir gammoş geçirilir yerine konur.
15Bebeğimiz/çocuğumun pasta patlatma da üstü batarsa?
Evet üstü batıryor, hem de bazen çok batıyor fakat sıcak suyumuz mevcut bornozlarımız da eee zaten stüdyomuz sıcak demiştik ;)
16Anne-Baba ile yani bizimle de çekim yapıyor musunuz?
Evet aile çekimleri de yapıyorum.. Eğer aile talep ederse albüm içeriğindeki konseptlerden birisini aile ile gerçekleştiriyorum.
17Çekime kalabalık gelebilir miyiz?
Asla tavsiye etmediğimiz bir durum :( Bebeğin rahat olması engellenmiş olur ve kafası karışır ;)
18Çekimler ne kadar sürüyor?
Cevap -1- : Yenidoğan çekimleri; eğer bebek kolik değil ise karnını tam doyurmuşsak, uyutabilmişsek ortalama 2-2,5 saat kadar sürüyor.

Cevap-2- : Yaş çekimleri bebek uykusunu almışsa ve toksa ortalama 1,5-2 saat sürüyor. (buna ortama ve fotoğrafçıya alışma süresi dahil)

Ama özellikle belirtmem gerekir ki her bebek/ çocuk için durum farklıdır.
19Randevu almamız gerekli mi?
Elbette gerekli ;) Randevuları oluştururken en temel noktamız bebeklerin uyku saatleri ardından günün haftanın yoğunluğu, herkesin bebeği özel herkesin bebeği öncelikli benim için ;) Sadece çekimler için değil görüşme talepleriniz için randevu almak şart.
20Doğumlara giriyor musunuz?
Evet doğumhane/hastane odası konusunda oldukça tecrübeliyim, hatta anneleri rahatlattığım, babalara güven verdiğim söylenir :)
21Peki biz kıyafet getirsek onunla da çekim yapar mısınız? Fiyatta düşüş olur mu?
Tabi dilerseniz dilediğiniz kostümü getirebilirsiniz, fakat fiyatı etkilemiyor.
22Konsept seçimini nasıl yapıyoruz?
Instagram sayfamızda elimizden geldiğince konsept içeriklerimizi paylaşmaya çabalıyoruz, inceleyin beğendiklerinizi kaydedin lütfen çekime geldiğinizde ortak kararla netleştiriyoruz.
23Fotoğraflara photoshop uyguluyor musunuz?
Dijital ortamda teslim ettiğimiz tüm fotoğrafları düzenleyip veriyoruz, Fakat asıl cevabım bu konuda o kadar iddialıyız ki çoğunlukla çekerken bitiriyoruz düzenlemenin büyük kısmını fakat yine de ihtiyaç duyulan bazı durumlar olabiliyor, böyle durumlarda tabi ki uyguluyoruz.